Ankara Çocuk Üniversitesi Böcek Şenlik Okulu – Ana Sınıfı C

Ankara Üniversitesi Çocuk Üniversitesi ile olan protokolümüz gereği Ana Sınıfı C Şubesi  Çocuk Üniversitesi Böcek Şenlik Okulundaki eğitime katıldı.

Böcek Şenlik Okulunda ilk olarak “Böcek nedir?” sunumu yapıldı. Çeşitli böcek türleri, yaşayış ve beslenme şekilleri açıklandı. Gönüllü çocuklarla birlikte arı canlandırması yapıldı. Sunumun ardından böcek atölyesinde maket, canlı ve kurutulmuş böcekler incelendi.  Dokunmak isteyen çocuklarımızın ellerine canlı böcekler verildi. Atölyede böcek şekilleri ile bowling oynandı. Her öğrencimiz  parmak boyası kullanarak istediği böceği çizdi ve boyadı. Böceklerin yaşama şekilleri, yararları hakkında eğitici videolar izlendi. Çocuk Üniversitesi kampüs bahçesinde atrap ile böcek avına çıkıldı. Öğrencilerin bireysel olarak böcek yakalamalarına rehberlik edildi.  Atrapla yakalanan böcekler yakından incelendi. Etkinlik bitiminde çocuklara katılım belgeleri verildi.

Çocuk Üniversitesi Böcek Şenlik Okuluna, Prof. Dr. Cem ÖZKAN’a ve ekibine öğrencilerimiz için düzenlenen bu güzel eğitim çalışması için teşekkürlerimizi sunarız.