Öğrenci Alımı

FEN LİSESİ KAYIT KABUL SÜRECİ

TÜZYEKSAV Liderler Okulları Ortaokulundan  9. Sınıfımıza doğrudan geçiş yapılır.

İlk kez Fen Lisemizde Okulumuza başlayacak öğrenciler her yıl yapılan Okula Kabul ve Bursluluk Sınavındaki akademik başarılarına göre Okula Kayıt imkanına sahip olur. Ayrıca LGS’den aldıkları puan ve yüzdelik dilimi sıralamalarına göre de Fen Lisemize kayıt imkânı sunulur.

Okulumuza LGS Sınav Sonucuna göre  öğrenciler kayıt yaptırabilir. LGS Sonuçlarına göre üst seviyede başarı göstermiş öğrenciler ek burslarla desteklenir. Okula kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler ile ön görüşme yapılır ve kayıt işlemleri gerçekleştirilir.

Akademik başarı bursları yanında  yetenek alanlarında (Müzik, Görsel Sanatlar, Drama, Tiyatro, Yaratıcı Yazma, Satranç ve Sporun her alanındaki lisanslı sporculara, Milli Sporculara) yerel, ulusal ve uluslararası yarışmalarda başarı göstermiş olan öğrencilere var  olan  burslar dışında ek burslar verilmektedir. Bu alanlarda burs alabilmek için ilgili alandaki belgelerin Okul Yönetimine sunulması gerekmektedir.

BİLSEM’lerde (Bilim ve Sanat Merkezlerinde) eğitim öğretimlerine devam eden BİLSEM Öğrencilerine Öğrenci Belgelerini sunmaları koşuluyla kayıt imkanı sağlanmakta ve ek burs verilmektedir.