Ankara Üniversitesi İş Birliği

ANKARA ÜNİVERSİTESİ VE TÜZYEKSAV KOLEJİ İŞ BİRLİĞİ

Ankara Üniversitesi Çocuk Bilim Merkezi (Çocuk Üniversitesi) ile Türkiye Üstün Zekalılar ve Üstün Yetenekliler Eğitim, Kültür Sağlık Vakfı (TÜZYEKSAV) Okulları arasında iş birliği protokolü imzalandı.
Yapılan protokol kapsamında; TÜZYEKSAV Okulları’ndaki çocukların bilim ve sanat alanındaki birikimlerinin olduğunca en üst düzeye çıkarılmasını desteklemek amacıyla Çocuk Bilim Merkezi (Çocuk Üniversitesi) ile iş birliği yapılacak.
Protokolü TÜZYEKSAV Okulları adına imzalayan Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Kiziroğlu, amaçlarının; anaokulu, ilkokul ve ortaokula devam eden “Üstün Zekalı” ve “Üstün Yetenekli” çocukların, bilimsel düşünce ve davranışlarla estetik değerleri birleştiren, üreten, problem çözen ve Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmelerini sağlamak olduğunu ifade etti. Kiziroğlu, bu amaçla kurulan TÜZYEKSAV Okulları’ndaki çocukların bilim ve sanat alanındaki birikimlerinin olduğunca en üst düzeye çıkarılması için Ankara Üniversitesi Çocuk Bilim Merkezi (Çocuk Üniversitesi) Koordinatörlüğü bünyesinde alan programları doğrultusunda destekleneceğini söyledi.
TÜZYEKSAV Okulları Çocukları, Çocuk Bilim Merkezi (Çocuk Üniversitesi) Koordinatörlüğü tarafından belirlenen etkinlik takvimi kapsamında öğretim üyeleri, öğretim görevlileri ve uzmanlar tarafından farklı bilim dallarında uygulamalı bilim eğitimi alacaklar.
Protokolü Ankara Üniversitesi Çocuk Bilim Merkezi adına imzalayan Merkez Koordinatörü Prof. Dr. Neriman ARAL; etkinlikler süresince TÜZYEKSAV Üstün Zekalı ve Üstün Yetenekli öğrencilerinin, uygulama mekanlarından gerekli durumlarda yararlanacaklarını söyledi.
Ayrıca yapılan iş birliği ile TÜZYEKSAV Okullarına ait atölyelerin geliştirilmesi ve desteklenmesi konusunda iş birliği yapılacak. Ortak projeler yürütülecek.
Her eğitim-öğretim yılı için ortak iş birliği değerlendirmeleri yapılacak.

Bir cevap yazın